مجله آذر فرش

فرش زیر میز ناهار خوری (مزایای پهن کردن فرش زیر میز ناهارخوری)

فرش زیر میز ناهار خوری

فرش زیر میز ناهار خوری ، تاثیر قابل توجهی در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون منزل خود بهترین فرش را برای پهن کردن در زیر میز ناهارخوری انتخاب و خریداری کنید، اما برای انتخاب فرش مناسب برای زیر میز ناهارخوری باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

فرش مناسب برای زیر میز ناهارخوری 

فرش مناسب برای زیر میز ناهارخوری، باید از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا در زمان قرار گرفتن در زیر میز و صندلی‌های آن، دچار پوسیدگی و پارگی نشود. فرش مناسب برای پهن کردن در زیر میزهای ناهارخوری بر اساس عوامل زیر تعیین می‌شوند که عبارتند از:

• ماشینی بودن یا دستباف بودن
• ضخامت فرش
• بازگشت پذیری الیاف
• جنس الیاف از نظر استحکام و دوام
• اندازه‌ی‌ فرش
اگر مایل هستید فرش دستباف را برای آشپزخانه خود انتخاب و خریداری کنید، باید بدانید این فرش‌ها دوام بسیار بالایی داشته و پاخور آن‌ها بسیار خوب است. ولی فرش‌های دستباف نسبت به نوع ماشینی، شستن دشوارتری دارند. پیشنهاد ما به شما برای زیر میز ناهارخوری فرش وینتیج است. اگر نمیدانید فرش وینتیج چیست بهتر است مقاله ای که در آن بطور کامل این نوع فرش را شرح داده ایم مطالعه کنید.

همچنین فرش‌های دستباف در مقایسه با نوع ماشینی، پرزهای بلندی داشته که سبب گیر افتادن تکه‌های غذا و پنهان شدن آن‌ها می‌شود. به همین خاطر تمیز کردن فرش‌های دستباف پهن شده زیر میز ناهارخوری، دشوار است. می‌توانید برای راحتی خود فرش ماشینی را برای میز ناهارخوری انتخاب و خریداری کنید.

فرش زیر میز ناهار خوری چه جنسی باشد؟

فرش‌ ماشینی برای زیر میزهای ناهارخوری انتخاب مناسب‌تری‌ست. چرا که جنس الیاف این فرش‌ها اکریلیک بوده و برگشت پذیری بسیار خوب و کیفیت و دوام بی‌نظیری دارد. علاوه‌بر آن رد پای صندلی و میز ناهارخوری بر روی این فرش‌ها باقی نخواهد ماند و در نتیجه دچار پارگی یا افت ضخامت نمی‌شوند.

همچنین به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که سایز فرش زیر میز ناهارخوری باید به گونه‌ای باشد که جابجا کردن صندلی‌ها بر روی آن به راحتی انجام شود. برای مثال اگر می‌خواهید فرش ماشینی برای میز ناهارخوری ۶ نفره تهیه کنید، بهترین ابعاد برای آن ۲.۵*۱.۵ است و برای میز ناهار خوری 8 نفره خرید فرش شش متری توصیه میشود. سایز فرش مورد نظر را باید با توجه به ابعاد اتاق، شکل میز ناهارخوری و نوع آن انتخاب کنید.

 

 

مزایای استفاده از فرش برای زیر میز ناهار خوری

فرش برای زیر میز ناهار خوری، مزایایی به همراه دارد که عبارتند از:

• عایق گرما و سرما
پهن کردن فرش زیر میزهای مخصوص ناهارخوری، همانند عایقی در برابر سرما و گرما عمل خواهد کرد. با استفاده از این فرش‌ها در زیر میز ناهارخوری، راحتی بیشتری را در زمان غذا خوردن تجربه کرده و سرمای کفپوش منزل را تحمل می‌کنید.

• عایق امنیتی
زمانی که فرشی در زیر میز ناهارخوری منزل شما پهن شده، ظرف‌های آشپزخانه شما نسبت به شکستگی و صدمه دیدن، ایمن می‌شوند. فرش لایه‌ای ایمن و کاملاً لطیف در زیر میز شما می‌باشد، در صورتی که ظرفی از روی میز به سمت پایین سقوط کند، احتمال شکستن و صدمه دیدن آن به صفر می‌رسد.

• نرم و راحت
فرش‌های بسیار نرم و لطیف پهن شده در زیر میزهای ناهارخوری، حس آرامشی را برای شما در هنگام غذا خوردن فراهم می‌کنند. قرار دادن پاهایتان بر روی این فرش‌های بسیار لطیف و نرم، بسیار لذت بخش است.

• نظافت راحت
شما برای تمیزی منزل خود در صورتی که زیر میز ناهارخوری فرشی پهن نکرده باشید، باید در هفته چند بار نسبت به تمیز کردن کفپوش اقدام کنید. اما اگر فرشی در زیر میز ناهارخوری پهن کرده باشید، دارو کردن یا شستن آن حداقل سالی یک بار کافی است. برخلاف تصور بسیاری از بانوان، شستن و جارو کردن فرش‌ها نسبت به کفپوش‌ها بسیار راحت تر است.

• تکمیل چیدمان
با این فرش‌های جذاب و دوست داشتنی می‌توانید چیدمان دکوراسیون داخلی منزل خود را کامل کنید، بدون آنها چیدمان ناقص دیده می‌شود.

• مستقل کردن فضای غذاخوری با پهن کردن فرش
در سالن‌های بزرگ می‌توانید با بند کردن این فرش‌ها در زیر میز ناهارخوری، در فضای مستقلی را برای غذا خوردن در منزل ایجاد کنید.
معایب پهن کردن فرش زیر میز ناهارخوری

 

معایب استفاده از فرش برای زیر میز ناهار خوری

پهن کردن فرش‌های مخصوص در زیر میز ناهارخوری، معایبی به دنبال داشته که شامل موارد زیر هستند:

• آسیب دیدن فرش
زمانی که فرش برای مدت زمان طولانی در زیر فشار صندلی‌ها و میز ناهارخوری قرار می‌گیرد، در گذر زمان تار و پود آن فرسوده و فشرده شده و زیبایی خود را از دست می‌دهد. به همین خاطر بهتر است از فرش‌هایی برای قرار دادن در زیر میزهای ناهارخوری خود استفاده کنید که، دوام و کیفیت بالایی دارند.

• چالش شستشوی فرش
معمولاً فرشی که در زیر این میزها پهن می‌شود، نسبت به سایر فرش های خانه بیشتر دچار لک و کثیفی خواهد شد. تمیز کردن کفپوش منزل نسبت به شستن مکرر فرش زیر میز ناهارخوری، برای بانوان راحت‌تر است. اما اگر علاقه زیادی داری تا در زیر میز ناهارخوری منزل، فرشی جذاب و زیبا پهن کنید، بهتر است رنگی از آن را انتخاب کنید که کمتر کثیف یا دچار لک می‌شود.

 

فرش زیر میز غذاخوری

 

اصول مهم در انتخاب فرش‌ زیر میز ناهار خوری

در زمان انتخاب فرش زیر میز ناهارخوری، باید به زیبا بودن، سالم بودن و میزان مقاومت و دوام فرش توجه ویژه داشته باشید. فرشی را برای پهن کردن در زیر میز ناهارخوری خود انتخاب و خریداری کنید که، تار و پود با دوام و بسیار مستحکمی داشته باشد. همچنین برای انتخاب کردن این فرش، باید ابعاد میز ناهارخوری و صندلی‌های آن را نیز در نظر بگیرید.

اندازه فرش زیر میز ناهار خوری باید به صورتی باشد که تمام فضای زیر میز و صندلی‌ها را پوشش بدهد. فرش مناسب برای قرار دادن در زیر میزهای ناهارخوری، در برابر لکه شدن و کثیفی مقاوم بوده و به راحتی تمیز و شسته می‌شود‌. فرش‌های ماشینی در جنس الیاف پلی پروپیلن، پلی استر و نایلون، بهترین گزینه برای انتخاب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *